wrz
26
2021

Porównanie brokerów giełdowych w Polsce

broker finansowy

Brokerzy giełdowi pozwalają kupować i sprzedawać akcje i udziały na rynkach, a najlepsi brokerzy zrobią to szybko, taniej niż ich konkurenci i jednocześnie bezpiecznie chroniąc Twoje dane. Porównaj brokerów giełdowych w Polsce, aby wybrać najlepszego brokera regulowanego przez KNF do inwestowania w akcje.

Czym jest makler giełdowy?

Makler łączy inwestorów z giełdami papierów wartościowych, umożliwiając im kupno i sprzedaż akcji spółek publicznych i przechowuje je na rachunku inwestycyjnym w ich imieniu.

Porównywanie platform brokerów giełdowych online

Twój wybór maklera giełdowego dostawcy usług finansowych lub jakiegokolwiek pośrednika będzie często zależał od indywidualnych okoliczności, wymagań i oczekiwań. Niezależnie od Twoich wymagań, istnieją pewne proste zasady i wskazówki dotyczące wyboru maklera giełdowego.

Który makler giełdowy jest najlepszy?

Trading Platform

 • Znalezienie najlepszego maklera giełdowego lub usługi obrotu akcjami będzie zależało od wielu czynników.
 • Jeśli masz duży portfel inwestycyjny, którym makler ma dla Ciebie zarządzać, to będziesz szukał określonego rodzaju dostawcy i prawdopodobnie będzie to makler inny niż ten, który ma mniejszy portfel, jest świadomy kosztów i handluje samodzielnie.
 • Porównanie opłat maklerskich i prowizji jest zwykle dość łatwe, ale najtańszy broker akcji niekoniecznie oferuje najlepsze usługi dla Twoich potrzeb.

Porównaj opłaty i prowizje.

 • Opłaty za prowadzenie rachunku – niektórzy maklerzy mogą pobierać opłatę za otwarcie rachunku lub miesięczny abonament, jeśli staje się on nieaktywny. Należy sprawdzić każdego brokera przed otwarciem rachunku rzeczywistego, zwłaszcza jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że użytkownik będzie aktywnie dokonywał transakcji lub kupował akcje sporadycznie.
 • Opłaty transakcyjne – większość brokerów pobiera opłaty za każdą dokonaną transakcję, ponieważ w tym momencie zaczynają ponosić koszty. Sprawdź, czy brokerzy, których bierzesz pod uwagę, pobierają takie opłaty, kto oferuje najtańsze stawki i czy opłaty maleją, jeśli handlujesz częściej (czasami nazywane są zniżkami dla często handlujących).
 • Prowizja – niektórzy brokerzy pobierają prowizję od transakcji. Może ona być naliczana jako procent od zysku z transakcji lub nawet jako procent od całkowitej wartości zlecenia. Brokerzy zazwyczaj pobierają tę opłatę od rachunków zarządzanych lub doradczych i odgrywają aktywną rolę w pomaganiu użytkownikowi w osiąganiu zysków z transakcji i inwestycji dokonywanych na giełdzie.

Best Brokers

 • Może to być dobry sposób dla niedoświadczonych handlowców, aby rozpocząć, ale uważaj na brokerów, którzy pobierają te opłaty, gdybyś wolał z góry zapłacić stałą opłatę.
 • W zależności od budżetu, strategii i czasu trwania inwestycji, najtańszy broker może różnić się od innego inwestora.
 • Rodzaj usług, których oczekujesz, będzie miał również wpływ na opłaty i prowizje, z jakimi będziesz miał do czynienia. Wykonywanie zleceń jest zazwyczaj najtańsze, natomiast za usługi doradcze lub dyskrecjonalne można zapłacić więcej.
 • Potrzeby i wymagania każdego inwestora są nieco inne, więc nie spiesz się i odrób pracę domową przed podjęciem decyzji.
 • Może się zdarzyć, że zdecydujesz się na posiadanie więcej niż jednego rachunku maklerskiego, być może otwierając rachunek dyskrecjonalny lub doradczy u jednego brokera i rachunek z niską prowizją tylko za wykonanie u innego dostawcy.

Najlepsi brokerzy dla doświadczonych traderów

Najlepszym brokerem dla kogoś z dużym doświadczeniem, kto wygodnie zarządza swoim portfelem i samodzielnie realizuje transakcje, będzie najprawdopodobniej taki, który oferuje niższe ceny, szybką realizację i dostęp do szerokiego i zróżnicowanego zestawu rynków.

Bardziej komfortowe może być konto typu “”execution-only””, które jedynie łączy użytkownika z rynkami i oferuje niewiele w zakresie wsparcia lub doradztwa.

Należy jednak pamiętać, że nadal może być konieczne przetestowanie kilku różnych kont, aby znaleźć odpowiednie dla swoich potrzeb, w oparciu o opłaty i prowizje, szybkość realizacji i dane, które oferują.

Jak kupować akcje za pośrednictwem brokera spread bettingu lub CFD?

Jest to bardziej ryzykowne niż inwestowanie za pośrednictwem maklera giełdowego, ponieważ handluje się na depozycie zabezpieczającym. Oznacza to, że jeśli chcesz kupić akcje za pośrednictwem brokera CFD, możesz zasadniczo kupić akcje warte 1000 funtów mając na koncie tylko 100 funtów. Kupowanie akcji w ten sposób jest dźwignią Twojego kapitału, więc ryzyko i zyski są wzmocnione. Tak, możesz zarobić więcej pieniędzy szybciej, ale możesz również bardzo szybko stracić pieniądze, jeśli się pomylisz.

Jeśli handlujesz poprzez brokera spread bettingu, Twoje zyski są wolne od podatku. Dzieje się tak dlatego, że transakcje są technicznie zorganizowane jako zakłady i zamiast kupować 1000 akcji, stawiasz 10 funtów za punkt. Tak więc za każdy grosz ruchu akcji zarabiasz lub tracisz 10 funtów.

Kolejną zaletą handlu akcjami za pośrednictwem brokera spread bettingu lub CFD jest możliwość spekulowania na rynku w dół poprzez shortowanie. Oznacza to, że zyskujesz, jeśli cena akcji spadnie, a nie wzrośnie. Jeśli jednak cena akcji wzrośnie, tracisz pieniądze.