wrz
26
2021

Recenzja eToro: Platforma handlu społecznościowego i inwestycji

etoro opinie

Chociaż eToro jest kluczowym graczem w świecie handlu kontraktami CFD i kryptowalutami, firma oferuje teraz o wiele więcej. Przez ponad dekadę prowadzili rewolucję fintech i zbudowali reputację jako wiodąca platforma handlu społecznościowego na świecie.

Firma rozpoczęła działalność jako ogólna platforma handlowa, ale dodała kryptowaluty i inne instrumenty handlowe, aby nadążyć za zmieniającymi się rynkami i rosnącymi wymaganiami. Są jednym z pionierów w dodawaniu funkcji społecznościowych do swojej platformy w postaci CopyTrading i CopyPortfolio.

Dziś na eToro zarejestrowanych jest ponad 6 milionów użytkowników, co zapewnia jej status lidera w branży – Czytaj dalej, aby zapoznać się z naszą kompleksową recenzją.

Ostrzeżenie o ryzyku: Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 75% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Jakie kryptowaluty obsługuje eToro?

obsługuje eToro

  • W porównaniu z innymi platformami, opcje obsługiwanych kryptowalut na eToro są stosunkowo ograniczone.
  • Wynika to z jego natury jako ogólnej platformy handlowej, w przeciwieństwie do tej, która skupia się wyłącznie na kryptowalutach.
  • Mimo to, możesz shortować lub posiadać najpopularniejsze kryptowaluty. Obsługiwane opcje obejmują Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Litecoin i Ripple.
    Kryptowaluty są wysoce zmiennym, nieuregulowanym produktem inwestycyjnym. Nie posiadają unijnej ochrony inwestorów. Twój kapitał jest narażony na ryzyko. Ceny orientacyjne; aktualna cena rynkowa jest wyświetlana na platformie transakcyjnej eToro.

Co odróżnia eToro od innych platform?

eToro od innych platform

  • Jednym z najważniejszych powodów, dla których eToro wyróżnia się spośród innych platform, jest ogromna liczba dostępnych opcji inwestycyjnych i handlowych.
  • Dzięki licznym sposobom inwestowania i handlu, użytkownicy mogą korzystać z tej samej platformy dla swoich potrzeb handlu kryptowalutami, jak i tradycyjnymi aktywami.
  • Elementy społecznościowe eToro również czynią ją wyjątkową. Przykładem jest CopyPortfolios, który jest długoterminową inwestycją tematyczną w formie zarządzanego portfela łączącego aktywa i najlepszych traderów z wcześniej ustaloną strategią. Możliwość kopiowania inwestycji odnoszących sukcesy traderów jest również innowacyjna, podobnie jak program Popularny Inwestor.

Jakie narzędzia handlowe oferuje eToro?

Ta platforma ma na celu edukację traderów, jak również zapewnienie im platformy do inwestowania.

Po rejestracji, użytkownicy eToro otrzymują “”konta wirtualnych pieniędzy”” z kwotą 100 000 dolarów, dzięki czemu mogą pracować nad strategiami i umiejętnościami przed zainwestowaniem prawdziwych pieniędzy.

eToro dostarcza również wiele innych narzędzi pomocnych w rzeczywistym handlu, takich jak kalendarz ekonomiczny. Wystarczy wprowadzić daty i strefę czasową, na którą chcesz spojrzeć oraz aktywa, którymi handlujesz. Kalendarz wyświetli wtedy, jak wydarzenia mogą wpłynąć na Twoje aktywa.

Dodatkowo, zapewnia regularne analizy rynkowe, które zawierają wiele szczegółów, jak również szybkie przeglądy, dzięki czemu można wykorzystać tyle informacji, ile chcesz.

Każde aktywo, którym można handlować na platformie, ma swoją własną stronę, na której można zobaczyć szczegółowe informacje, wiadomości, wykresy i badania.

Czym są kontrakty CFD?

CFD, czyli kontrakt na różnicę, jest rodzajem handlu instrumentami pochodnymi. Dzięki CFD, inwestorzy mogą spekulować, czy szybko zmieniające się globalne rynki finansowe wzrosną czy spadną. Można to zrobić z kryptowalutami, jak również z indeksami, akcjami, walutami fiat, skarbem państwa i towarami.

Ważną rzeczą, którą należy zauważyć w handlu CFD jest to, że nie będziesz kupował ani sprzedawał aktywów leżących u jego podstaw, w tym przypadku kryptowalut. Zamiast tego, sprzedajesz lub kupujesz określoną liczbę jednostek dla tego instrumentu w oparciu o swoje przewidywania, czy cena wzrośnie czy spadnie.

Kiedy instrument porusza się na Twoją korzyść, otrzymujesz wielokrotność istniejących jednostek CFD, które już sprzedałeś lub kupiłeś. Ponosisz stratę za każdy punkt ruchu na Twoją niekorzyść. Kontrakty CFD wymagają ostrożności, ponieważ możliwe jest, że straty przewyższają depozyty.
Na eToro, handel CFD i kryptowalutami idą w parze. Jak wspomniano wcześniej, eToro po raz pierwszy weszło do świata kryptowalut, oferując handel Bitcoinem za pośrednictwem kontraktów CFD w 2013 roku, co czyni go jednym z najwcześniejszych graczy w świecie inwestycji kryptowalutowych.

Handel CFD nadal odgrywa kluczową rolę na eToro, ponieważ wiele transakcji obejmujących kryptowaluty to nadal CFD, zamiast zajmować się rzeczywistym aktywem.

Począwszy od 3 września 2017 r., ci, którzy zainwestowali w pozycję KUP dla kryptowalut na eToro, faktycznie posiadają aktywo leżące u podstaw transakcji. Wcześniej posiadali oni CFD, a nie aktywo. Dodatkowo, eToro oferuje rzeczywisty handel kryptowalutami. Jeśli zdecydujesz się otworzyć pozycję krótką lub pozycję SPRZEDAJ dla kryptowalut na eToro, jest to nadal pozycja CFD.